0730-44 54 05 ms@wallweins.se

CLUB SHOW 2021 på Skokloster den 11 september

🌹 Tusen tack Labrador Östra för en väldigt fin genomförd Club Show på vackra Skokloster 🌹

Domar Valpar, hanar och uppfödargrupper: Anna Geschwindt Eriksson
Domare Tikar och Best In Show: Dan Ericsson

🌟 Best In Show valp🌟 (43 st valpar anmälda)Wallwein’s Yann Chave Crozes *Yngve*
🌟 2a Best In Show valp 🌟Wallwein’s Zenato Ripassa Superiore *Blästra*
🌟 Best in Show uppfödargrupp🌟(8 st grupper) Greger – Råland – Leca – Kisa
⭐️BH-2 FI UCH J NO UCH SE U(u)CH NORD V-19 SE V-19 Wallwein’s Gemtree Bloodstone
⭐️BT-3 CERT Wallwein’s Rocking Horse *Kisa*
Exl/2 CK Ukl Wallwein’s Ravenswood Lodi *Råland*
Exl/3 CK SE U(u)CH DK CH(u) Wallwein’s Gigandos Tradition *Leca*
Exl/4 Juniorkl Wallwein’s Xanach *Axa* äg Margareta Stigson
Exl/Oplac Wallwein’s Optimond Montepulciano *Gnejsa* Äg Margareta Stigsson
Exl/Oplac SE U(u)CH SE VCH Wallwein’s Groot Costantia *Lexi* äg Maria Carlsson

SSRK Karlsborg 4 och 5/9-2021

Domare lörd: Jan-Erik Ek S
Söndag: Lena-Cathrine Rölles N
Lördag
🌹BIR valp II med HP Wallwein’s Yann Chaves Crozes *Yngve*
🌹BIM valp I med HP Wallwein’s Zolo Black *Zören*
4a valpklass I Wallwein’s Zensa *Tiril* äg Rolf Hammarlund
Oplac. valpklass I Wallwein’s Zenato Ripassa Superiore *Blästra*
🌹BH2 E U(u)CH NOUCH FIUCH J NORD V-19 SE V-19 Wallwein’s Gemtree Bloodstone *Greger*
🌹BH3 R-Cert Wallwein’s Raveswood Lodi *Råland* (Junkl)
Exl/2 Ck Wallwein’s Rocking Horse *Kisa* (Junkl)
Exl/2 Ck Wallwein’s Roaring Meg *Meghan* äg Anna Geschwindt Eriksson (Ukl)
Exl/3 Ck SE U(u)CH Wallwein’s Morgan Bay *Morgan* (Ökl)
Exl/1 Ck SE U(u)CH DKUCH Wallwein’s Gigandos Tradition *Leca* (Chkl)
🌹 Uppfödargruppen blev 1:a med HP🌹 Greger – Leca – Kisa – Meghan

Söndag
🌹BIR SE U(u)CH NOUCH FIUCH J NORD V-19 SE V-19 Wallwein’s Gemtree Bloodstone *Greger*
🌹BIR valp II med HP Wallwein’s Yann Chaves Crozes *Yngve*
🌹BIM valp I med HP Wallwein’s Zolo Black *Zören*
2a med HP valpklass I Wallwein’s Zenato Ripassa Superiore *Blästra*
3a med HP valpklass I Wallwein’s Zensa *Tiril* äg Rolf Hammarlund
Exl/1 Wallwein’s Raveswood Lodi *Råland* (Junkl)
Exl/3 Wallwein’s Rocking Horse *Kisa* (Junkl)
Exl/2 ck Chkl SE U(u)CH DKUCH Wallwein’s Gigandos Tradition *Leca* (Chkl)
Exl/4 SE U(u)CH Wallwein’s Morgan Bay *Morgan* (Ökl)
🌹 Uppfödargruppen blev 2:a med HP🌹 Greger – Leca – Kisa – Råland

WEST COAST DOG SHOW Ljungskile Internationell och Cruft’s kvalificering 23/8-21

Domare: Börje Johansson
🌹BIR CACIB & Cruft’s kvalificerad 2022 SE U(u)CH NOUCH FIUCH J NORD V-19 SE V-19 Wallwein’s Gemtree Bloodstone *Greger*
🌹BH-2 R-CACIB SE U(u)CH idag Wallwein’s Morgan Bay *Morgan*
🌹BT-2 R-CACIB SE U(u)CH DKUCH Wallwein’s Gigandos Tradition
🌹BT-4 CERT Wallwein’s Rocking Horse *Kisa* från Ukl
🌹Exl/2 Wallwein’s Ximenés *Akva* från Juniorkl
🌹Exl/4 Ch Wallwein’s Black Granit *Singla*
🌹Vg Wallwein’s Oak Valley
🌹BIR valp med HP Wallwein’s Yann Chaves Crozes *Yngve*
🌹BIM valp med HP Yangarra High Sand *Spira*
🌹 Uppfödargruppen blev 2:a med HP🌹 Greger – Leca – Kisa – Singla

❤️Tack alla en än gång i och utanför ringen för en fin dag❤️

NYHETSARKIV

Nyheter från gamla hemsidan hittar du här:

https://www.wallweins.se/nyheter